wko
05 اسفند 1401 - 17:13

بلینکن احمقی است که ما را به کشتن می دهد

یک نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا می گوید روسیه‌هراسی وزیر خارجه این کشور به حدی است که آمریکا را به سوی یک جنگ جهانی دیگر سوق می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتینک، یک نماینده کنگره آمریکا نسبت به رویکرد جنگ طلبانه مقامات این کشور هشدار داد.

«پل گسار» نماینده جمهوری خواه آریزونا در کنگره آمریکا با اشاره به مواضع جنگ طلبانه دو مقام وزارت خارجه این کشور در پیامی توئیتری آورد: «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه ایالات متحده و «ویکتوریا نولند» مقام وزارت خارجه، احمق های خطرناکی هستند که می توانند همه ما را به کشتن دهند.

نماینده جمهوریخواه کنگره با اشاره به بیانیه اخیر «ایلان ماسک» مدیر اجرایی توئیتر، نوشت: حق با ماسک است. نولند و بلینکن یک نفرت غیرمنطقی عمیقاً ریشه‌دار از روسیه دارند.

این نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا در ادامه پیام خود متذکر شد که این دو مقام وزارت خارجه آمریکا به دنبال این هستند که آمریکا را وارد یک جنگ جهانی دیگر کنند.

پیش از این «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در مصاحبه ای تاکید کرد که اظهارات «ویکتوریا نولند» معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی بار دیگر نقش واشنگتن به عنوان منبع اصلی تنش های بین المللی را مورد تاکید قرار داد.

در حالی که این مقام وزارت خارجه آمریکا حملات اوکراین به کریمه را به عنوان اهدافی مشروع اعلام کرد، پسکوف یادآور شد: نولند بخشی از گروه گسترده ای از سرسخت ترین جنگ طلب ها در سیاست آمریکا است. ما با این دیدگاه آشنا هستیم. این دیدگاه باز هم میزان اختلافات میان دو کشور را برجسته کرد.

«ویکتوریا نولند»، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی اخیراً اعلام کرد: دولت بایدن از مبارزه اوکراین برای بازگرداندن تمام اراضی داخل مرزهای شناخته شده بین‌المللی خود حمایت می‌کند و در حال حاضر از کی‌یف حمایت می‌کند تا برای فشار سخت بعدی برای بازپس‌گیری قلمرو خود در جریان حملات روسیه آماده شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1054400