wko
06 فروردین 1402 - 20:08

الحوثی: تا رسیدن به آزادی و استقلال کامل، آرام نخواهیم گرفت

عضو ارشد شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت که این جنبش برای اجرای هر گزینه‌ای که رهبر آن فرمان بدهد، آمادگی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، محمد علی حوثی، عضو شورای عالی جنبش انصارالله یمن با اشاره به اینکه این جنبش برای هر گزینه‌ای که رهبرش صلاح بداند، آماده است، گفت که انصارالله تا زمان کسب آزادی و استقلال کامل آرام نخواهد گرفت.

وی تاکید کرد: ما خواستار صلح حقیقی هستیم نه صلحی که در بوق و کرنا رسانه‌ای شود. هیچ شرط غیرممکن یا منافی با قوانین بین‌المللی مطرح نکردیم. آمریکا این تجاوز را رهبری می‌کند و بنابراین اعزام فرستاده صلح، تنها پوششی برای سرپوش گذاشتن روی جنایاتش است.

الحوثی افزود: مردم بزرگ ما مردمی هستند که مقابل کشورهای متجاوز ایستادگی کرد؛ کشورهایی متجاوزی که فکر می‌کردند نبردشان در یمن، تفریح و گردش است!

عضو شورای عالی سیاسی انصارالله تاکید کرد: اتئلاف متجاوز، کشتار و جنایاتی را مرتکب شده که نمی‌تواند آن را کتمان کند و این بی‌رحمی‌ها و قساوت تنها اراده ما برای مقابله با آنها را تقویت می‌کند.

وی درباره اتهامات متجاوزان به حضور ایران در یمن، تاکید کرد: ما از همان روز اول گفتیم که ایران کشور همسایه است و ما به نیابت از آنها نمی‌جنگیم و آنها(متجاوزان) مدعی هستند که در یمن با ایران می‌جنگند و حالا امروز می‌بینیم که برای صلح و مذاکره، به ایران متوسل شده‌اند.

الحوثی خطاب به مردم یمن تصریح کرد: ای آزادگان یمنی، باید به خودتان افتخار کنید چون ۱۷ کشور با شما جنگیدند اما نتوانستند به پیروزی برسند اما امروز دشمن سعودی خودش به دنبال آتش‌بس است.

وی خاطرنشان کرد: همچنان به دفاع از حقوق مشروع مردم‌ و وطن‌مان پایبندیم و به محاصره و اشغال تن نخواهیم داد و تا زمانی که در زمین، دریا و هوا شکست بخورند، خواهیم جنگید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1111332